Chełmońskiego 10

Urok paryskich kamienic w architektonicznym sercu Poznania

Chełmońskiego 10 to inwestycja, która połączyła  ekskluzywny charakter, historyczne piękno i dbałość o szczegóły z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz najwyższym standardem wykończenia. To jedna z najpiękniejszych budowli zabytku urbanistycznego Poznania: Johow-Gelände, Terenu Johowa. Nazwa ta obejmuje  historyczny kwartał dzielnicy Łazarz, to tutaj, na przełomie XIX i XX w., mieściły się najbardziej ekskluzywne i nowoczesne posesji stolicy Wielkopolski. Prowadzona przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów przebudowa budynku, poza kompleksową modernizacją i rewitalizacją objęła również  odbudowę ostatniej kondygnacji całkowicie zniszczonej blisko 80 lat temu w wyniku pożaru, zadaszenie patio szklanym dachem czy montaż panoramicznej windy.

Przejdź do strony inwestycji

Czarnieckiego 5

Miejsce, które inspiruje

Czarnieckiego 5 to unikat wśród poznańskich kamienic. Łączy piękno zabytkowego wykończenia, spokój i zieleń za oknem oraz unikalny klimat poznańskiej Wildy. Czarnieckiego 5 ma wyjątkową historię. Powstała jako budynek wolnostojący i do dziś zachowała własny, ogrodzony teren. Przez blisko dwadzieścia lat mieściła się tutaj bursa szkolna Fundacji Charytatywnej im. G. Bergera. Budynek jest zabytkiem objętym indywidualną ochroną konserwatorską. Obecnie kończymy kompleksową rewitalizację, w trakcie której powstało w nim 25 mieszkań, wśród nich unikatowe, dwupoziomowe apartamenty.

Przejdź do strony inwestycji

Kamienica nad Wartą

Centrum miasta, ale na uboczu

Wyjątkowa inwestycja o niepowtarzalnym klimacie, znajdująca się w centrum miasta, zapewniająca szereg atrakcji w najbliższym sąsiedztwie i będąca jednocześnie miejscem idealnym do wyciszenia czy relaksu. Pobliskie tereny w okolicy Kamienicy nad Wartą od kilku lat są intensywnie rewitalizowane i zyskują coraz bardziej atrakcyjną pozycję wśród najbardziej pożądanych lokalizacji w Poznaniu. Podczas rewitalizacji zachowujemy oryginalny, neoklasycystyczny XIX-wieczny charakter kamienicy.

Przejdź do strony inwestycji

Generalny wykonawca

Retro-Styl gwarantuje najwyższą jakość usług w zakresie: aranżacji i adaptacji budynków i obiektów zabytkowych, projektowania i technologii prac konserwatorskich, kompleksowej realizacji prac konserwatorskich i restauratorskich, generalnego wykonawstwa i podwykonawstwa wszelkiego rodzaju prac w obiektach zabytkowych, rewaloryzacji budynków, elewacji, rzeźb, pomników, sztukaterii i elementów architektonicznych, restauracji i rekonstrukcji malowideł ściennych i dzieł sztuki, usuwania graffiti i zabezpieczenia antygraffiti.

Przejdź do strony

Geneza nazwy firmy sięga podróży przez kraje Skandynawskie, podczas której pierwszy raz świadomie Jakub Oliński – absolwent wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej zachwycił się architekturą zabytkową. Dogłębna analiza fasady frontowej Katedry Nidaros w Norweskim Trondheim, dokonana przez przewodnika wyprawy, miała olbrzymi wpływ na późniejsze rozwijanie zainteresowań związanych z tą tematyką. Słowo „lidenskap” oznacza w języku norweskim „pasja”. Dzięki niej powstała nasza firma – dzięki pasji do zabytków!

Przejdź do strony